Skup złota Legnica ul. Witelona 14 – złoto, srebro

Skup złota Legnica, ul. Witelona 14 Telefon : (76) 862 18 01

Skup złota legnica

 Najwyższa cena skupu: złota, srebra oraz monet z całego świata

w Legnicy.

Gotówka w 5 minut

W dniu dzisiejszym obowiązują następujące ceny skupu złota za jeden gram:

PRÓBA

CENA / 1GRAM

Próba złota 333 35.00 zł
Próba złota 375 38.00 zł
Próba złota 585 78.00 zł
    585     Przy wymianie∗  90.00 zł
Próba złota 750 100.00 zł
Próba złota 900 120.00 zł

Cena dotyczy skupu złota przy jednoczesnym zakupie biżuterii w naszym sklepie jubilerskim.

Posiadasz niepotrzebną złotą lub srebrną biżuterię, monety z którymi nie wiesz co zrobić??

Potrzebujesz gotówki??

Przynieś ją do nas a rzetelnie ją wycenimy. Jeżeli cena zaproponowana będzie Cię satysfakcjonować

gotówkę otrzymasz od ręki!!!

 

Skup złota Legnica ul. Witelona 14 – złoto, srebro

Skup monet

♦ kupujemy  monety polskie i zagraniczne

♦ kupujemy złote, srebrne

♦ kupujemy całe zbiory, jak i pojedyncze sztuki

kupujemy zarówno numizmaty najwyższej klasy, jak i złom numizmatyczny na wagę

Prosimy nie czyścić monet niezależnie jak bardzo są brudne.

Porady dla Kupującego złoto

  • Pamiętajmy, że wyroby ze złota, których waga przekracza jeden gram nie mogą być wprowadzane do obiegu handlowego, w Rzeczpospolitej Polskiej bez cechy Urzędu Probierczego określającej próbę złota. Próbą złota określamy stosunek masy czystego złota zawartego w wyrobie złotym, do masy tego wyrobu wyrażony w częściach tysięcznych. Wyroby lżejsze niż w/w zgodnie z przepisami nie muszą być cechowane (ale powinny obligatoryjnie posiadać wytłoczony znak wytwórcy – przewiduje to zapis w Prawie Probierczym).

 

  • Starajmy się kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży biżuterii złotej. Dobrze jest wybrać firmę, która będzie mogła dokonać ewentualnej przeróbki wyrobów ze złota, np.: zmienić rozmiar pierścionka złotego, skrócić lub wymienić zapięcie złotego łańcuszka czy bransoletki, wykonać grawerowanie na wyrobach ze złota. Wybierzmy firmę, której pracownicy będą w stanie służyć fachową radą i pomocą. Pamiętajmy, że po zakupie wyrobu możemy być zmuszeni do reklamacji, a tylko legalna i zarejestrowana firma daje nam gwarancję.

Kupując złoto pamiętaj

  • Bez względu na niskie ceny i tzw. okazje, nigdy nie kupujmy pod żadnym pozorem biżuterii złotej i z kamieniami szlachetnymi na bazarach i od przypadkowych sprzedawców. W niektórych wypadkach, wyroby te mogą być słabej „jakości”, niedoważone, mogą posiadać próbę niższą od zadeklarowanej lub być wykonane z metali lub stopów, które kolorem, ciężarem właściwym imitują złoto. Z reguły falsyfikaty takie mają nabite próby 585, 750, 14K, 18K. Pamiętajmy jednak, iż nie są to cechy Urzędu Probierczego, tylko tzw. cechy pomocnicze, a numeratory takie można bez trudu nabyć w Internecie.
  • Zawsze żądajmy od sprzedawcy dowodu zakupu, należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami do sprzedanego wyrobu powinien być dołączony paragon, lub w razie potrzeby rachunek imienny, albo faktura vat).
  • Nie kupujmy u sprzedawców, którzy złoty wyrób jubilerski pakują nam w torebkę strunową, zamiast eleganckiego opakowania na biżuterię. Nie popierajmy finansowo niesolidnych firm, które traktują nas lekceważąco.
  • Kolory złota mogą być przeróżne, od białego, poprzez żółte, różowe do czerwonego w różnych odcieniach. Zależy to od domieszek różnych metali w stopie, z którego jest wykonana złota biżuteria. U solidnego sprzedawcy możemy bez obaw kupić złoty wyrób w odcieniu, który nam się podoba. Istotna jest wyłącznie cecha mówiąca o próbie wyrobu, czyli o zawartości złota w wyrobie złotym.
  • Kamienie szlachetne naturalne o większej wartości obsadzane w biżuterii powinny posiadać metryczki świadczące o ich parametrach, wielkości, czystości, barwie, szlifie, dotyczy to szczególnie brylantów. Nie jest to niestety obligatoryjny przepis, ale poważne firmy załączają takie certyfikaty. Pod żadnym pozorem nie kupujmy wyrobów złotych z brylantami bez certyfikatów na tzw. „oko”, ponieważ tylko wysoce wykwalifikowany specjalista w dziedzinie gemmologii jest w stanie wizualnie ocenić jakość kamieni szlachetnych.

 

Inni trafili tutaj wpisując: