Gdzie sprzedać złoto w Legnicy?

Gdzie sprzedać złoto w Legnicy ?

  • Postaram się opisać gdzie, i jak najlepiej sprzedać złoto w Legnicy?
  • Często sytuacja życiowa zmuszają nas do sięgnięcia po szybkie metody zdobycia pieniędzy. Jednym ze sposobów jest sprzedaż biżuterii złotej lub srebrnej, która Gdzie sprzedać złoto w Legnicy ?jest  nieużywana, niemodna, niekompletna, uszkodzona lub zbyteczna .
  • Przy sprzedaży złota i srebra, trzeba się liczyć z tym, że za wyroby które będą sprzedawane otrzymamy znacznie mniej pieniędzy niż wcześniej za tę rzecz zapłaciliśmy w sklepie.
  • Sprzedać złoto można łatwo, ale trudniej sprzedać je dobrze…

 • Gdzie sprzedać złoto w Legnicy ?

 • Jedną z form sprzedaży , to tak zwana droga stacjonarna. Do niej zaliczamy wszystkie możliwości znajdujące się w naszym regionie, mieście, mające swoją lokalizację, jak jubilerzy, komisy, lombardy, skupy złota i srebra
  Inna droga to Internet, a więc wszelkiego typu aukcje internetowe czy też ogłoszenia w serwisach czy na forach dyskusyjnych.
  Chcąc uzyskać wyższą cenę przy sprzedaży lub zastawieniu w lombardzie, dobrze jest posiadać oraz okazać, dowód zakupu, jeśli jest to biżuteria z kamieniami szlachetnymi to certyfikat potwierdzający wielkość, jakość, barwę kamieni.
  Następną istotną sprawą jest czy wyrób posiada cechę probierczą (próbę), na podstawie której przedmiot będzie wyceniany, im wyższa próba tym więcej pieniędzy otrzymamy, na przykład : za próbę nr 6 (333) dostaniemy około 30zł/gram, a za próbę nr 3 (585)  około 70zł/gram
 • Lombard Legnica ul. Witelona 14a
 • Jeśli chodzi o sprzedaż złota, pierwszą myślą, jest lombard. Lombard, czyli miejsce, gdzie teoretycznie można sprzedać wszystko – złoto, srebro. sprzęty AGD, RTV, komputery, telefony komórkowe. Sama sprzedaż złota odbywa się szybko. Wystarczy mieć przy sobie dowód tożsamości, prawo jazdy lub paszport. Żeby dokonać transakcji, spisywana jest umowa pomiędzy lombardem a klientem, określając kwotę pożyczki, oraz termin jej spłaty oraz oświadczenie że jest się właścicielem sprzedawanego przedmiotu i nie jest on kradziony.
  Mianem lombardu określa się instytucję, gdzie można uzyskać pożyczki pod zastaw (jest to określenie poprawne). Oznacza to, że możemy oddać w zastaw np. starą biżuterię i otrzymać za nią pieniądze, ale w momencie, gdy nasza sytuacja finansowa się poprawi, możemy tę biżuterię wykupić. Tutaj istotnym kosztem jest oprocentowanie zaciągniętej pożyczki. Przy odbiorze biżuterii, spłacamy zaciągniętą kwotę pożyczki plus uzgodnioną prowizję pożyczki. Dodatkowo, jeśli sprzedajemy złoto i biżuterię, lombard skupuje je po cenie złomu . W ten sposób skorzystanie z usług lombardu jako pożyczkodawcy wydaje się ostatnią drogą ratunku.
 • Skup złota i srebra Legnica ul. Witelona 14a
 • Najczęściej skupy połączone są z zakładami jubilerskimi oraz usługą lombardową. Ale są również sklepy, które zajmują się wyłącznie skupem – mogą skupować  złoto, sztabki, monety lub złom metali szlachetnych . Różnica polega na rodzaju usług – lombard skupuje tymczasowo z możliwością odkupienia, a skup staje się właścicielem przedmiotu od razu po transakcji (sprzedajemy mu go bez możliwości wykupu).
  Skupowanie złota odbywa się według ściśle określonych kursów. Każda próba złota ma swoją cenę odnoszącą się do wagi za jeden gram. Ceny opierają się głównie albo na kursie londyńskim, albo nowojorskim – cennik między tymi dwoma kursami różni się. Kursy można porównać m.in. na diagramach Kitco dostępnych w sieci.
  Skupem złota, srebra, platyny zajmują się również firmy jubilerskie. Jednakże często biżuterię traktują one jako złom jubilerski – w ten sposób skupują za znacznie mniejszą kwotę niż kwota zakupu.
 • Komis jubiler Legnica ul. Witelona 14a
 • Komis to dobre miejsce na sprzedaż swojej biżuterii. Powierzoną biżuterię w komis wpierw się czyści , naprawia i nadaje jej nowego, pięknego blasku.Działa na podobnej zasadzie, co lombard, z tą różnicą, że oddając do komisu przedmiot (głównie wyroby jubilerskie) zaznacza się preferowaną  cenę, podpisuje się umowę z komisantem i czeka aż przedmiot zostanie sprzedany, ale z tym bywa różnie. Komis stosuje marżę, głównie w wysokości 15% od wartości sprzedaży towaru. Komisy są w gruncie rzeczy już stosunkowo rzadkie i najczęściej można je spotkać w dużych miastach, prowadzone przez tradycyjnych jubilerów.
 • DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ DO NAS?

Inni trafili tutaj wpisując: